Kategorie
Bez kategorii

Bawełniane, konopne czy bambusowe pampersy ekologiczne?

Istnieje wiele różnych materiałów na pampersy ekologiczne – czasami używanych w połączeniu ze sobą – używanych do tworzenia warstw chłonnych pieluch materiałowych. Poniższa lista zawiera szczegółowe informacje o głównych użytych materiałach, wraz z niektórymi kluczowymi cechami i problemami związanymi z każdym z nich:

Bambus – Włókno bambusowe na pampersy ekologiczne jest niezwykle chłonne. Jest również naturalnie odporny na rozwój bakterii. Wygląda na to, że to zbyt dobry materiał pochłaniający pieluchy, aby mógł być prawdziwy, prawda? Niestety bambus nie jest tak wspaniałym wyborem, ani nawet ekologicznym, jak często się go nazywa. Ponieważ bambus rośnie szybko, można go uprawiać z bardzo niewielkim negatywnym wpływem na otaczającą go ekologię. Niezbyt dobrą częścią jest proces przekształcania drewna bambusowego w miękkie, chłonne włókno używane do pieluchowania tkanin. Proces produkcyjny jest skomplikowany i pełen ostrych chemikaliów, więc powoduje pewne szkody dla środowiska i często nie jest poprawnie zdefiniowany, jeśli ma etykietę organiczną na pudełku kupionych produktów takich jak chusteczki czy pampersy ekologiczne.

Bawełna – Bawełna jest najczęściej używanym włóknem roślinnym na ziemi. Ze względu na jej niesamowitą popularność i wiele zastosowań, produkcja bawełny jest głównym przemysłem i nie każda bawełna jest sobie równa. Przemysł bawełniany używa bawełny GMO, która może być szkodliwa dla pól uprawnych i otaczającego środowiska, aby zaspokoić popyt. Aby znaleźć bawełnę ekologiczną, która jest najbardziej ekologicznie odpowiedzialna w produkcji i aby zagwarantować, że pampersy ekologiczne Twojego dziecka nie są wykonane z bawełny GMO, będziesz chciał sprawdzić certyfikat ekologiczny tkanin.