Kategorie
Bez kategorii

Jak ułożyć zasłony by miały ładne plisy?

Nic tak nie poprawia atmosfery pomieszczenia jak pięknie udrapowane okna. Ale co zrobić, gdy plisy draperii nie układają się prawidłowo? Nie martw się, przyjaciele — jesteśmy tutaj, aby pomóc. Zasłony od Perfecta Wrocław są zaprojektowane z wysokiej jakości tkanin i niestandardowych podszewek, dzięki czemu naturalnie ładnie się układają. Jeśli jednak masz nadzieję, że wytrenujesz swoje plisy draperii, aby układały się w określony sposób, zebraliśmy kilka sposobów, aby tak się stało. Odrobina pary może zajść daleko podczas trenowania prawidłowego układania fałd draperii. Zacznij od powieszenia zasłon na lewą stronę, tak aby wkładka była skierowana w Twoją stronę. Ułóż fałdy starannie w fałdy, a następnie użyj steamera (lub żelazka, które wytwarza parę), aby nanieść ciągłą parę na podszewkę, aby pomóc ułożyć fałdy.

Zostaw zasłony wiszące na kilka dni, a następnie ponownie złóż fałdy i wyprasuj drugą stronę, aby uzyskać najlepsze rezultaty. Możesz zszyć podszewkę i zasłony razem z długimi szwami pętelkowymi wzdłuż górnej części dolnego rąbka (między podszewką a tkaniną), aby zapewnić prawidłowe ułożenie plis. Wystarczy powiesić zasłony na lewą stronę (podszewką skierowaną do siebie) i ułożyć fałdy. Zrób kilka małych ściegów w górnej części podszewki i jeszcze kilka w kolejnej fałdzie, pozostawiając tylko tyle nici między dwiema fałdami, aby mogły zwisać prosto. Powtórz tę czynność na całej szerokości zasłon, odwróć je na prawą stronę i voila: masz idealnie złożone plisy na wiele dni. Jeśli nie jesteś jeszcze modny w zakładaniu klipsów kontrolnych, nadszedł czas, aby się wyostrzyć. Plastikowe klipsy do zakładek w kształcie dużych koszy na śmieci są przymocowane do tylnej części zasłon u dołu rąbka, aby pomóc ułożyć plisy na swoim miejscu bez pozostawiania żadnych uszkodzeń.

Nie masz pod ręką plastikowych klipsów? Nie ma problemu. Spinki do koszul – czyli te, które trzymają razem zapakowane koszule – działają tak samo. Pamiętaj tylko, aby usunąć dowolny rodzaj klipów, których używasz, gdy zdobędziesz złożony wygląd, którego szukasz. Kiedy wszystko inne zawiedzie, zawsze możesz dodać trochę wagi do obszycia swoich zasłon, aby pomóc im prawidłowo się powiesić. Po prostu wsuń kilka groszy lub tradycyjnych ciężarków ołowianych w rogi i wzdłuż dolnej krawędzi paneli zasłonowych, aby dociążyć fałdy w zasłonach, aby pozostały na swoim miejscu.