Kategorie
Bez kategorii

Jak zadbać o swoje nowe peruki naturalne?

Im częściej nosisz perukę, tym krótsza będzie jej żywotność. Codzienne użytkowanie, mycie i czesanie trwale je uszkodzi. Peruki z naturalnych włosów to najtrwalsze dostępne peruki naturalne, które mogą przetrwać lata nawet przy codziennych zabiegach.

Klasyczne peruki syntetyczne mogą wytrzymać kilka miesięcy, natomiast te żaroodporne mają bardzo krótką żywotność, zaledwie miesiąc lub dwa. Ponownie, posiadanie dwóch lub więcej peruk do rotacji może przedłużyć ich żywotność.

Czy pogoda wpłynie na perukę?
Tak, będzie i oto jak. Peruki naturalne są jak naturalne włosy, co oznacza, że ​​jeśli będziesz mieszkać w wilgotnych warunkach pogodowych, będą się puszyć i trudno nimi zarządzać. Światło słoneczne wpłynie również na kolor peruki, czyniąc ją jaśniejszą i bardziej łamliwą. Tak jak chronisz swoje naturalne włosy, musisz również chronić perukę. Może wydawać się, że to dużo pracy, ale rekompensuje to naturalny wygląd, uniwersalność i trwałość.

Peruki syntetyczne, w porównaniu do peruk naturalnych, wykonane są z włókien plastikowych, które nie są podatne na zmiany pogodowe. Pozostaną takie same, bez względu na wilgotność i temperaturę. Jednak brakuje im wytrzymałości, jeśli chodzi o utrzymanie – tu peruki naturalne są znacznie bardziej trwałe.